Close

Warning: A non-numeric value encountered in /data05/virt43218/domeenid/www.saksakevad.ee/old/wp-content/themes/vegadays/fw/core/core.reviews.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /data05/virt43218/domeenid/www.saksakevad.ee/old/wp-content/themes/vegadays/fw/core/core.reviews.php on line 210

Kallid Saksamaa, saksa keele, kultuuri ja teaduse sõbrad

Tere tulemast Saksa kevadele 2020! Juba üheteistkümnendat korda soovime me rikkaliku ning mitmekülgse programmiga tähistada Saksamaa ja Eesti suurepäraseid suhteid ning mõlema riigi inimeste sõprust.
Alam-Saksimaa on sel aastal meie festivali partner Eestis. Alam-Saksimaa üks tuntumaid paiku on Ida-Friisimaa koos kaunite Põhjamere saartega. Kuid see pole kaugeltki kõik, mida Loode-Saksamaal asuv liidumaa pakub. Göttingeni ja Braunschweigi ülikoolid kuuluvad nagu ka Tartu Ülikool Euroopa silmapaistvamate kõrgkoolide hulka. Partnerlussuhted näiteks Tartu ja Lüneburgi, aga ka Paistu ja Bippeni vahel annavad tunnistust tihedast seotusest ja sõprusest. Alam-Saksi on loominguline, uuenduslik, avatud ning täis tulevikuväljavaateid ja avatud ruumi – ning seeläbi Eesti elutunnetusele väga sarnane.

Saksa Kevad algab pidulikult 11. märtsil Hannoveri muusika-, teatri- ja meediakõrgkooli muusikute kontserdiga. Austusavaldusena Beethovenile, kes tähistanuks sel aastal oma 250. juubelit, tuleb viiulil esitlusele ka üks tema kauneim sonaat.

12. märtsil Tartus toimuv teadusprõmm teemal “Mis liigutab Loode-Saksamaad” toob veelgi selgemalt esile Göttingeni ja Tartu Ülikooli tiheda koostöö. Lisaks leiate kavast veel palju muudki – üle kolme nädala kestev festival kutsub sümpoosionitele, filmilinastustele, töötubadesse, arvukatele projektidele koolides ja ülikoolides. Ning seda loomulikult mitte ainult Tallinnas ja Tartus, vaid leidsime partnereid kogu Eestis.

Saksa Kevad pakub igal aastal kohtumispaika inimestele Eestist ja Saksamaalt. See avab võimaluse tunda, kuidas me üksteist vastastikku inspireerida võime – meie huvi kultuuri ning meie uudishimu tundmatu vastu. Euroopas on inimestevahelised kokkupuuted, üksmeel ning koostöö olulisemad kui eales varem. Meie, sakslased soovime koos oma sõpradega Eestis kujundada edukat Euroopa tulevikku. Seda näitab omalt poolt ka Saksa Kevad.

Kutsun Teid lähemalt tutvust tegema nii Saksamaa kui Alam-Saksimaa liidumaaga sel Saksa Kevadel.
Meie eesti ja saksa partnerite programmi ja üritustekava ning palju muudki leiate Te veebilehelt old.saksakevad.ee ning Facebooki lehelt www.facebook.com/saksakevad/.

Tähistagem Saksa Kevadet üheskoos!

Teie
Christiane Hohmann
Saksamaa suursaadik Eestis

 

Foto: MWK/brauers.com

Head Saksa Kevade sõbrad Eestis, kallid lugejad

Eesti ja Alam-Saksimaa suhted on mitmekülgsed ja seepärast on mul eriliselt hea meel, et sel aastal on minu kodu Alam-Saksi liidumaa selle ainulaadse üritustesarja partnerriik. Kümne aasta jooksul on Saksa Kevadest saanud kahtlemata Saksamaa ja Eesti headele ja tihedatele suhetele tõeline teenäitaja. Valisime seepärast ka teadlikult Alam-Saksimaa partnerluse sümboli, milleks on punase-kollase-triibuline Pilsumi tuletorn. See ei ole mitte ainult üks meie liidumaa tuntumaid vaatamisväärsusi, vaid ka sümbol meie avatusest kohtumaks uute inimeste ja kultuuridega ning sümbol meie avastusrõõmust, mille kodusadam asub Alam-Saksimaal.

Saksa Kevade kava peegeldab hästi tasakaalu traditsiooni ja uuenduslikkuse vahel: kutsume Teid muusikalisele rännakule kuulsa oreliehitaja Arp Schnittgeri jälgedes, kes tähistas eelmisel aastal oma 300. sünnipäeva ja kelle barokk-orelid leidsid tee Alam-Saksimaalt kogu Põhja-Euroopasse. Tulge tutvuma Lüneburgis asuva Ida-Preisimaa muuseumi uue saksa-balti osakonnaga ja uurige ajaloolisi ühendusteid, mis ulatusid Alam-Saksimaalt üle Läänemere Eestisse. Eriti hea meel on mul selle üle, et ka meie tänased suhted on nii kultuuris kui teadusvaldkonnas nõnda viljakad. Kultuuripärandi digitaliseerimise sümpoosion ei loo mitte ainult silda minevikust meie digitaalsesse olevikku, vaid toetab ka ühist teadushuvi, kuidas käsitleda ajalugu uuenduslikul viisil. Need on vaid mõned näited Saksa Kevade selle aasta programmist.

Soovin Teile innustavaid kohtumisi Alam-Saksi liidumaa ja selle inimestega. Oleksin väga rõõmus, kui Saksa Kevad tekitaks Teis soovi Alam-Saksimaad lähemalt tundma õppida. Tulge meile hea meelega külla, Alam-Saksimaa ootab Teid!

Teie


Björn Thümler
Alam-Saksi liidumaa teadus- ja kultuuriminister