Close

Ettekanne: Eesti kultuurilugu Lüneburgis – baltisaksa püsinäitus Ida-Preisi muuseumis

10.03.2020 18:00

Ettekanne: Eesti kultuurilugu Lüneburgis – baltisaksa püsinäitus Ida-Preisi muuseumis

Detailid

Aeg: 10.03.2020 18:00
Asukoht: Teaduse ja Kultuuri SA Domus Dorpatensis, Ülikooli 7, Tartu

Piletiinfo

Tasuta

Korraldaja

SA Domus Dorpatensis, Ostpreußisches Landesmuseum

Alates aastast 2018 tutvustab Ida-Preisi muuseum Lüneburgis eraldi osakonnas baltisakslaste kultuurilugu. Tegemist on esimese püsinäitusega Saksamaa Liitvabariigis, mis keskendub Eesti ja Läti rikkalikule ajaloole. Saksamaal teatakse vähe baltisakslaste  –  saksakeelse rahvusvähemuse kohta, kes elas sajandeid tänapäeva Eesti ja Läti vabariikide territooriumil ning mõjutas oma kõrge ühiskondliku ja majandusliku positsiooniga suurel määral piirkonna saatust. 1939. aastal pidid baltisakslased seoses Molotov- Ribbentropi paktiga oma seniselt kodumaalt lahkuma. Tänapäeval ühendab baltisakslaste kultuuripärand sakslasi, eestlasi ning lätlasi. Riikidevahelise kultuuridialoogiga soovib muuseum oma külalistes äratada huvi Euroopa ajaloo selle tähelepanuväärse peatüki vastu ning panustada üksteisemõistmise ja sõpruse arendamisse Euroopa Liidus.

Oma ettekandes tutvustab hr dr Mähnert Ida-Preisi muuseumi baltisaksa osakonda ning selle erinevaid koostööprojekte Eestis.

Dr. Joachim Mähnert juhib Ida-Preisi muuseumi alates aastast 2009. Tema juhtimisel laiendati ja kaasajastati muuseum, eesmärkide hulka lisati baltisaksa kultuuriloo tutvustamine. Aastaks 2024 kavatseb muuseum veelgi laieneda ning näidata Immanuel Kanti ja valgustusajastut Saksamaal muuseumi uues juurdeehitises.

Ettekanne on saksa keeles tõlkega eesti keelde. Üritust toetab Niedersachseni kultuuri- ja teadusministeerium.

Üritusele eelregistreerimine aadressil dorpatensis@dorpatensis.ee