Close

Filmiõhtu “Herbert”

02.04.2020 19:00

Filmiõhtu “Herbert”

Detailid

Aeg: 02.04.2020 19:00
Asukoht: Tartu Saksa Kultuuri Instituut, Kastani 1, Tartu

Piletiinfo

Tasuta

Korraldaja

Tartu Saksa Kultuuri Instituut

Herbert on suurt kasvu ja hirmutav mees, tema keha katavad tätoveeringud ja ta on valmis kiiresti rusikaid käiku laskma. Endise Ida-Saksa poksitšempioni paremad päevad on ammu möödas ja ta elab taasühinenud Saksamaal, rakendades oma kunagist annet võlgade väljanõudjana töötades ja inimesi vägivallaga hirmutades. Herberti vähesed rõõmuhetked on need, kui ta treenib noort andekat poksijat Eddyt.

Kuid Herberti tohutu jõud on teda maha jätmas. Teda raputavad krambid, kord pärast trenni duši all käies, kord uut tätoveeringut teha lastes. Herbert ei tee sellest väljagi, kuni valu muutub talumatuks ja arst teatab, et tal pole enam palju elada jäänud. Üks saatusehoop teise järel viib Herberti murdumiseni. Kas ta jõuab veel otsida lepitust ammu hüljatud tütrega? Tütrest endast on vahepeal ema saanud ja ta üritab oma last kõige halva eest kaitsta.

Saksa päritolu stsenarist ja režissöör Thomas Stuber kohandas koos kaasstsenarist Clemens Meyeriga filmiks Paul Salisbury loo ning toob meieni võimsa, täpse ja halastamatu kinodraama. Peter Kurth filmi peaosas meenutab meile näitlejatöö äärmuslikkust: Kurth taandareneb filmi jooksul võimsast Heraklesest abituks vanameheks. Filmi võtmemotiiviks on meeldesööbivatest stseenidest kumav tundlikkus: me näeme enda ees võitlejat, kellel on suur ja raske süda.