Close

Salongiõhtu Hölderliniga Silvina Buchbauerilt ja Boris Bergmannilt ” Kes siis veel kui mitte sina”

20.03.2020 19:00

Salongiõhtu Hölderliniga Silvina Buchbauerilt ja Boris Bergmannilt ” Kes siis veel kui mitte sina”

Detailid

Aeg: 20.03.2020 19:00
Asukoht: Tartu Saksa Kultuuri Instituut, Kastani 1, Tartu

Piletiinfo

Tasuta

Korraldaja

Tartu Saksa Kultuuri Instituut

  1. märtsil tähistatakse suure saksa luuletaja Friedrich Hölderlini 250. sünniaastapäeva. Just sel päeval toovad Teieni Hölderlini luulepõimiku tuntud saksa näitlejanna Silvina Buchbauer ja Hölderlini loomingust innustatuna esitab pianist ja helilooja Boris Bergmann oma teosed “Scardanelli Lieder ohne Worte” / Scardanelli sõnadeta laulud“ ja tema „Hölderlinsonate“ / „ Hõlderlini sonaadi“.

Friedrich Hölderlini hilisem looming on salapärane. Kas võiks olla tegemist juba vanadusest tingitud meeltesegaduse või on just tema hilisluule selle erakordse luuletaja viimne ere põlemine?  Stefan Zweig on Hölderlini luule eripära väljendanud järgmiste sõnadega: „ … ajendatuna juhuslikust tundepuhangust, seega absoluutne improvisatsioon, hõljuvad elavad pildid justkui muusika kõrgustesse ja sinu kohale.“

Pärast lühikest sissejuhatust Hölderlini elust esitab Silvina Buchbauer valiku suure luuletaja  erilisest  loomingust. Temale sekundeerib pianist ja helilooja Boris Bergmann oma loominguga, mis on innustust saanud just Hölderlini poeesiast.