Close

Ettekanne „Laiendatud reaalsus: pedagoogiline ja tööstuslik perspektiiv”

05.03.2020 12:00

Ettekanne „Laiendatud reaalsus: pedagoogiline ja tööstuslik perspektiiv”

Detailid

Aeg: 05.03.2020 12:00
Asukoht: Tallinna Tehnika Ülikool, ruum U05-105, Ehitajate 5, Tallinn

Piletiinfo

Tasuta

Korraldaja

Baltisch-Deutsches Hochschulkontor

Dr. Kache ettekandest:

Üks suurematest väljakutsetest inseneride rööbastransporditehnika õppes on küsimus, kuidas töötada välja praktiline õppeprogramm. Rööbastransporditehnika ja selle erinevad osad on liiga suuremahulised, et neid saaks paigutada auditooriumidesse või ülikoolide laboritesse demonstreerimiseks.

Sellepärast on Dresdeni Tehnikaülikooli rööbastransporditehnika kateedris välja töötatud projekt “virTUro”, kus tudengid saavad iseseisvalt arendada virtuaalset vedurit ning virtuaalreaalsuse abil oma töö tulemusi hinnata. Külalisloengus räägitakse projekti väljatöötamisest, juba edukalt lõpetatud projekti etappidest ning projekti edasisest arengust. Näidatakse, et virtuaalreaalsuse kasutamine võib tulevikus olla insenerite õppeprotsessi oluline koostisosa.

Lisaks esinevad ettekandega dr. Vladimir Kuts (Tallinna Tehnikaülikool) teemal “Digitaalsed kaksikud kui inimese ja roboti vahelise suhtluse valideerimistööriist” ja dr. Aleksei Tepljakov (Tallinna Tehnikaülikool) teemal “Digitaalsed kaksikud ja laiendatud reaalsus: pedagoogiline ja tööstuslik vaatenurk“.